Kontrowersyjna inwestycja znów na antenie WTK

Temat północno-wschodniej obwodnicy aglomeracji poznańskiej z każdym tygodniem budzi coraz większe kontrowersje, co doskonale uwidaczniają kolejne doniesienia medialne.

W dniu wczorajszym nasi przedstawiciele – dr Magdalena Wdowicka i prof. Zdzisław Bełka gościli w studio telewizyjnym WTK (program Otwarta Antena), w którym przeprowadzono dyskusję polemiczną z reprezentantami inwestora.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem na wtkplay.pl: Którędy poprowadzą obwodnicę ?

foto: screen wtkplay.pl

3 Comment

  1. Mariusz Bielański says: Odpowiedz

    Poczekajmy na końcowy projekt. Obwodnica 40 km od Poznania to chyba nie obwodnica miasta. Myślę, że można już brać pod uwagę doświadczenia przy budowie S 11. Czy dzisiaj ktokolwiek pamięta jakie emocje wzbudzała na etapie założeń wstępnych ta inwestycja? Przy zachowaniu wszelkich zabezpieczeń i uwzględnieniu uwag możliwych do spełnienia, ta inwestycja obecnie chyba nie budzi już żadnych emocji. A jeżeli tak to te pozytywne wynikające z korzyści dla aglomeracji i mieszkańców.

  2. robert says: Odpowiedz

    Ale to ma być obwodnica aglomeracji a nie obwodnica Poznania !!!

  3. Robert says: Odpowiedz

    To ma być droga tranzytu krajowego S11-S5(A2), 30-40 tyś aut na dobę. Chyba trudno dziwić się ludziom, że są dotknięci do żywego, bo droga przebiega przez chronioną prawem Puszczę Zielonkę i sypialnie Poznania a sami Poznaniacy i mieszkańcy podmiejskich sypialni nie będą korzystać na co dzień z tej drogi. Mają odcięcie od Puszczy, hałas i zanieczyszczenia inie będą korzystać z tej drogi a więc same uciążliwości a żadnych korzyści. Obwodnicą Poznania jest trzecia rama, która na razie jest w strzępach. Droga 40 km od Poznania dla tranzytu krajowego jest w sam raz.

Dodaj komentarz