Spotkania informacyjne z ZDP bez porozumienia – zobacz video

Okres wakacyjny okazał się niezwykle gorącym czasem dla Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu , który postanowił w tym czasie zorganizować spotkania informacyjne dla mieszkańców gmin objętych planowaną budową Północno-Wschodniej Obwodnicy Aglomeracji Poznańskiej. I to nie tylko ze względu na ciepłą wakacyjną aurę!

Wszystkie sześć przygotowanych przez ZDP spotkań, przyniosło wiele negatywnych emocji związanych z destrukcyjnym wpływem inwestycji na środowisko naturalne i społeczność lokalną, a żaden z trzech wariantów nie spotkał się z akceptacją mieszkańców. Pojawił się natomiast wspólny głos, mówiący o potrzebie wytyczenia nowego szlaku, uwzględniającego szeroko pojęty interes społeczny.

Dzięki staraniom i szerokiej akcji informacyjnej Stowarzyszenia Zielonka do najliczniejszych spotkań należało zebranie w Kicinie, na które przybyło blisko 250 zainteresowanych osób, w tym mieszkańcy gminy, politycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz reprezentanci mediów. Spotkanie to doskonale zobrazowało poziom kontrowersji i sprzeciwu wobec proponowanego kształtu inwestycji oraz uwydatniło kruchość argumentów i słabe rozeznanie w sytuacji lokalnej (oraz przygotowanie do rzeczowej dyskusji) przedstawicieli inwestora.

Zachęcamy do zapoznania się z 2,5 godzinną relacją z Kicina, dostępną na naszym kanale w serwisie youtube: Spotkanie informacyjne z Zarządem Dróg Powiatowych i Projektantem Północno-Wschodniej Obwodnicy Aglomeracji Poznańskiej – Kicin, 4 sierpnia 2016 r.

Dodaj komentarz